Geodeta Malopolska

Gedoezja w Małopolsce

Przeglądasz w posty w kategorii Budownictwo

Budowa domu – o co zadbać podczas planowania?

Posiadanie domu to gra o uzyskanie jak najwyższego zwrotu z inwestycji. Które ulepszenia zwiększą Twoją radość i jednocześnie zmaksymalizują wartość Twojego domu? Poniżej przedstawiamy w skrócie, które ulepszenia przyjazne dla środowiska przyniosą największe korzyści właścicielom domów. Jeśli Twój plan domu stał się już rzeczywistością, możesz zaktualizować go za pomocą tych zielonych technik. Albo, jeśli nadal projektujesz swoje plany domu, możesz włączyć te funkcje ze spokojem ducha, wiedząc, że zwiększą one Twój zwrot z inwestycji. Continue reading „Budowa domu – o co zadbać podczas planowania?”

Montaż ogrodzenia – czy należy zbadać teren przed przystąpieniem do prac?

Jeśli myślisz o montażu ogrodzenia lub zleceniu komuś zrobienia tego za Ciebie, skontaktowanie się z profesjonalnym geodetą gruntowym powinno być najwyższym priorytetem. Wiele razy właściciel domu lub wykonawca ogrodzenia stwierdzał, że „znalazł znaczniki wbijane przez geodetów” i nie potrzebuje profesjonalisty do pomocy. W niektórych przypadkach takie działanie jest w porządku, ale czasem może to prowadzić do poważnych problemów i możliwych pozwów sądowych. Continue reading „Montaż ogrodzenia – czy należy zbadać teren przed przystąpieniem do prac?”

Kiedy należy wykonać badania terenu?

Istnieje wiele przypadków, w których dana osoba może potrzebować wykonania pomiarów gruntu na swojej nieruchomości. Dotyczy to zarówno właścicieli nieruchomości komercyjnych, jak i mieszkalnych. Profesjonalni geodeci posiadają wiedzę niezbędną do wykonania pewnych usług, które mogą być wymagane do wykonania pomiarów. Dotyczy to m.in. lokalizacji stref zalewowych istniejących na terenie nieruchomości, wymagań dotyczących linii brzegowej dla nowych budynków, lokalizacji drzew, gdy wymagają tego wymagania miasta lub powiatu, a także rozstrzygnięcia, gdzie znajdują się linie brzegowe nieruchomości. Continue reading „Kiedy należy wykonać badania terenu?”

Techniki geodezyjne i badania terenowe

Badania terenowe są wykorzystywane do określenia granic terenu z różnych powodów, w tym sprzedaży lub zakupu nieruchomości, postawienia ogrodzenia lub projektów o większej skali, takich jak budowa dróg i autostrad. Chociaż istnieje wiele różnych technik geodezyjnych, najczęściej stosuje się pięć podstawowych. Te pięć technik może być stosowanych samodzielnie lub, najczęściej, w połączeniu z inną formą lub w innej formie. Continue reading „Techniki geodezyjne i badania terenowe”

Lista 10 trendów w inteligentnym budownictwie

Inteligentny dom to jedna z najszybciej rozwijających się technologii w branży IOT. Szacuje się, że światowy rynek internetu rzeczy w budynkach (BIoT) wzrośnie z 22,93 mld dolarów w 2014 roku do ponad 85 mld dolarów w 2020 roku. Głównym czynnikiem napędzającym wzrost rynku inteligentnych budynków są globalne obawy dotyczące wykorzystania energii. Jednak znalezienie efektywnych sposobów wykorzystania energii nie jest jedynym powodem, dla którego budynki stają się inteligentne. Zebraliśmy najlepsze trendy w dziedzinie inteligentnych budynków na lata 2019 i 2020, które już teraz są przedmiotem ogromnych inwestycji. Continue reading „Lista 10 trendów w inteligentnym budownictwie”