Geodeta Malopolska

Gedoezja w Małopolsce

Montaż ogrodzenia – czy należy zbadać teren przed przystąpieniem do prac?

Jeśli myślisz o montażu ogrodzenia lub zleceniu komuś zrobienia tego za Ciebie, skontaktowanie się z profesjonalnym geodetą gruntowym powinno być najwyższym priorytetem. Wiele razy właściciel domu lub wykonawca ogrodzenia stwierdzał, że „znalazł znaczniki wbijane przez geodetów” i nie potrzebuje profesjonalisty do pomocy. W niektórych przypadkach takie działanie jest w porządku, ale czasem może to prowadzić do poważnych problemów i możliwych pozwów sądowych.

Przypadek montażu ogrodzenia bez wcześniejszego pomiaru terenu

Ogrodzenie to zostało zainstalowane bez badania terenu. Drewniane kołki z różową farbą wyznaczały granice nieruchomości. Ogrodzenie wykraczało około 2 metrów do sąsiedniej posesji. Właściciel podczas kontroli powiedział: „Myślałem, że wiem, gdzie są kołki, a ekipa montażowa ogrodzenia zgodziła się ze mną.” Niestety żadna ze stron nie miała racji i badanie terenu przed montażem ogrodzenia zaoszczędziłoby temu właścicielowi domu wiele czasu, pieniędzy, kłopotów i bólu głowy.

Montaż ogrodzenia

Nie stawiaj się w tej sytuacji i zleć zbadanie swojej nieruchomości przed montażem ogrodzenia lub innej konstrukcji, która może mieć wpływ na linię nieruchomości.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *